ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna „ Młodzi modelarze lotnicy na start”
Dziś jest 24.09.2018
„ Młodzi modelarze lotnicy na start”

  W dniu 27.05.2017 na lotnisku Krywlany odbyły się zawody modeli swobodnie latających z cyklu „ Młodzi  modelarze lotnicy na start”. Organizatorzy to Aeroklub Białostocki i Młodzieżowy Dom Kultury. Imprezę organizował i sędziowal doskonały pilot i instruktor modelarstwa pan Jerzy Dzienis. Zawody te odbywają się z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, mają na celu: popularyzację sportu modelarskiego, lotnictwa, rozwijanie i doskonalenie zdolności i zainteresowań technicznych. Wielu doskonałych inżynierów i  pilotów rozpoczynało od budowy modeli samolotów i startów w takich właśnie zawodach.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- Mateusz Łabieniec klasa I C,
- Damian Sawicki klasa I C,
- Michał Poskrobko klasa II C,
- Adam Stańczuk klasa II D.
Nasi uczniowie zdobyli zespołowo II miejsce.
Modele szybowców powstały w czasie zajęć koła technicznego i projektu edukacyjnego „LOT” realizowanego przez uczniów klasy I C pod opieką Jerzego Czarnockiego. Opiekę nad startującym w zawodach zespołem sprawował pan Wojciech Panasewicz.Opublikowano: wtorek, 30, maj 2017 09:06
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader