ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Pasowanie na Świetlika
Dziś jest 13.12.2018
Pasowanie na Świetlika

     We wtorek 25 października miało miejsce w świetlicy wesołe i uroczyste wydarzenie. Uczniowie klas IA i IB SP 38 stali się pełnoprawnymi członkami świetlicowej gromady, czyli Świetlikami. Aby mogło dojść do uroczystego Ślubowania Świetlika, dzieci musiały udowodnić, że są już na to gotowe. Pierwszaki zostały podzielone na dwie grupy - Płomyczki (kl. IA) i Iskierki (kl.IB). Obie grupy musiały przejść szereg prób, aby zostać Świetlikami. Była próba uprzejmości, czyli sprawdzenie znajomości magicznych słów: proszę, przepraszam i dziękuję, które w czasie pobytu w świetlicy są niezbędne… Był test Kopciuszka, czyli sprawdzenie umiejętności segregowania klocków… Był test umiejętności udzielania pierwszej pomocy, w tym wypadku bandażowania… Było sprawdzenie wiedzy poprzez rozwiązywanie zagadek… Był również test szybkiego zapamiętywania poleceń w trakcie wesołej zabawy… Odbyła się także próba umiejętności śpiewania z muzyką i podziałem na grupy. Tej próbie towarzyszył test znajomości instrumentów perkusyjnych, nieustannie używanych w świetlicy w trakcie zabaw ze śpiewem… Została również sprawdzona znajomość Kodeksu Świetlika. Po ślubowaniu dzieci otrzymały drobne pamiątki tego wydarzenia.

    Wraz z prowadzącymi, testy na Świetlika oceniały: p.wicedyrektor Agnieszka Tarnowska – Sitniczuk, nauczyciel religii – p.Danuta Olesiuk –Łapińska i pielęgniarka szkolna – p.Helena Snarska.

     Imprezę poprowadziły: Helena Stefanowicz i Dorota Zinówko.Opublikowano: piątek, 27, październik 2017 06:55
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader