ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Maraton Pisania Listów Amnesty International 2013
Dziś jest 18.12.2018
Maraton Pisania Listów Amnesty International 2013

XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International 2013

 


Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem. Idea powstania Maratonu Pisania Listów narodziła się w
Polsce, w warszawskiej grupie lokalnej. Pierwszy Maraton zorganizowano w 2001r. i wpisał się na stałe w kalendarz działań prowadzonych przez Amnesty International.

 

Najważniejszym celem Maratonu Pisania Listów jest realne wpływanie na losy osób, których prawa człowieka są łamane. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostału uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach. Listy solidarności okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych
i więzionych.

 

Wzorem roku ubiegłego uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XIV MARATONIE PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 2013. Uczniowie klasy IIIa wraz z opiekunem - panem Mirosławem Sołomianko gościli w IV Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku gdzie napisali kilkanaście listów w obronie osób prześladowanych na całym świecie (m.in. Meksyk, Turcja, Chiny).

 

Listy pisane przez Polaków i ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne (sytuację ponad 30% bohaterów Maratonu udaje się poprawić)

 

Opiekun: Mirosław SołomiankoOpublikowano: piątek, 13, grudzień 2013 13:30
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader