ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Rozstrzygnięcie V edycji Konkursu "Moja pasja początkiem drogi do kariery"
Dziś jest 13.12.2018
Rozstrzygnięcie V edycji Konkursu "Moja pasja początkiem drogi do kariery"

V edycja Konkursu „Moja pasja początkiem drogi do kariery” rozstrzygnięta! 

W dniu 4 grudnia 2013 r. nastąpiło rozstrzygnięcie V edycji Konkursu „MOJA PASJA POCZATKIEM DROGI DO KARIERY”. Organizatorem konkursu było Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Konkurs był organizowany w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Miasta Białegostoku. Odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Cele tego konkursu było:

  • Rozwijanie zainteresowań uczniów;
  • Ukazanie roli zainteresowań w samopoznaniu oraz możliwości wykorzystania zainteresowań i pasji w planowaniu ścieżki kariery;
  • Popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki planowania kariery.

 

W konkursie wzięło udział 10 uczniów naszego gimnazjum, tj.:

- Mościcki Emil, kl. III A

- Wejkowska Sandra, kl. III A

- Borowska Ilona, kl. III B

- Czarniecki Łukasz. Kl. III B

- Wróbel Dominika, kl. III B

- Kruk Paweł, kl. III C

- Jurkowicz Karol. Kl. III D

- Wierzbicki Mateusz, kl. III E

- Radziszewski Emil, kl. III F

 

Pośród Laureatów znalazło się 2 uczniów z PG15! Zajęli oni ex aequo III miejsce, tj.

Emil Mościcki, kl. III A i

Paweł Kruk, kl. III C

Emil zaprezentował swoją pasję związaną z końmi. Ucznia pasjonują konie, zajmuje się nimi na co dzień w stadninie, której właścicielami jest jego rodzina. Chce w przyszłości uzyskać zawód hodowcy koni. Uczeń przedstawił swoje bogate doświadczenia z udziałem koni w Podlaskiej Chorągwi Husarskiej, Polskim Stowarzyszeniu Łucznictwa Konnego, do których należy i z którymi uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych polskich tradycji XVI-XVII wieku. Zaprezentował także kaskaderstwo konne i dyscypliny jeździeckie, w których bierze aktywny udział. Przedstawił też swoje plany edukacyjno-zawodowe w powiązaniu ze swoją pasją.

Natomiast Paweł zaprezentował swoją pasję związaną ze sprzętem elektrycznym. Chce on zostać w przyszłości elektrykiem. Opowiedział od czego zaczęło się jego zainteresowanie oraz jak wykorzystuje części ze sprzętu elektrycznego. Pokazał własne "wynalazki", które udało mu się skonstruować z tych części. Przedstawił także swoje plany prowadzące do uzyskania wymarzonego zawodu elektryka.

Serdeczne gratulujemy zwycięzcom! Opiekunem merytorycznym uczniów biorących udział w konkursie była Pani Maria Szmidt – psycholog szkolny/koordynator ds. doradztwa zawodowego.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu miało miejsce 16 stycznia 2014r. w LCDZ, przy ul. Sokólskiej 1.
Opublikowano: wtorek, 21, styczeń 2014 10:01
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader