ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Projekt "Innowacyjna Technika"
Dziś jest 26.03.2019
Projekt "Innowacyjna Technika"


Dnia 20.11.2014r. w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie w obecności Minister Edukacji Narodowej p. Joanny Kluzik - Rostkowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego "Innowacyjna technika - program zajęć technicznych dla gimnazjów". Program zajęć technicznych realizowany był tylko w 20 gimnazjach w kraju w roku szkolnym 2013/2014. Z województwa podlaskiego do projektu zakwalifikowały sie tylko 4 gimnazja w tym nasze PG 15 z Białegostoku.

* W ramach zajęć uczniowie realizowali wiele projektów. Często wymagało to pracy zespołowej, a więc dobrej samorealizacji uczniów i kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Wszyscy nauczyciele uczestniczący w projekcie określali zainteresowanie uczniów jako bardzo wysokie: uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, dyskutowali z należytą uwagą i starannością pracowali na lekcjach, a szczególnie gdy prowadziły one do konkretnych, praktycznych efektów.

* Wprowadzenie w ramach programu praktycznych zajęć o charakterze warsztatowo - laboratoryjnym umożliwiło rozwijanie zdolności wykorzystania umiejętności nabytych w trakcie zajęć z zakresu nauk technicznych, matematycznych, przyrodniczych oraz przedsiębiorczości.

* Po zakończeniu projektu Naczelna Organizacja Techniczna udostępniła wszystkim zainteresowanym szkołom
i placówkom oświatowym opracowane programy zajęć technicznych dla gimnazjów, wraz z materiałami dla uczniów (zeszyt ćwiczeń) i nauczycieli (przewodnik).

* Ponadto projekt ten wzbudził zainteresowanie największej organizacji inżynierskiej na Ukrainie, która chciałaby programy upowszechnić w gimnazjach w swoim kraju.

Podziękowania za udział w programie w imieniu szkoły otrzymał Dyrektor Szkoły p. Jacek Pronobis oraz nauczyciel prowadzący p. Jerzy Czarnocki.

 

 

 Opublikowano: piątek, 21, listopad 2014 13:50
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader