ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Wirtualny Festiwal Antydyskryminacyjny
Dziś jest 16.12.2018
Wirtualny Festiwal Antydyskryminacyjny

Dnia 3 marca 2015 r. w godz. 10.00-13.00 uczniowie naszego gimnazjum w składzie:


- Świrydowicz Grzegorz, kl. II A

- Sołowiej Mateusz, kl. II A

- Malecka Kamila, kl. II B

- Malinowski Paweł, kl. II B

- Maliszewski Kacper, kl. II C

- Szczęsny Paweł, kl. II C

- Popławska Magda, kl. II E

- Sobolewski Bartosz, kl. III C

- Szczęsnowicz Krzysztof, kl. III C


wzięli udział w Wirtualnym Festiwalu Antydyskryminacyjnym organizowanym na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektów „Nienawiść, jestem przeciw” oraz  „Szkoła tolerancji”. Festiwal prowadzony był w języku polskim i angielskim. Brały w nim udział szkoły z całej Polski - 250 grup uczniów (ponad 500 osób!) oraz szkoły z Norwegii, Czech i Słowacji. W interaktywnych quizach sprawdzali swoją wiedzę na temat różnic kulturowych i religijnych, podejmowali się refleksji na temat takich haseł jak MOWA NIENAWIŚCI, stereotyp czy dyskryminacja. Zadania były zróżnicowane, zawierały przykłady z filmów, kampanii społecznych, akcji internetowych. Uczniowie wychwytywali z nich istotne informacje, by udzielić odpowiedzi na pytania, dobierali symbole do podanych nazw, samodzielnie tworzyli własną grafikę i film. Prace uczniów PG15, w tym hasło antydyskryminacyjne i plakaty można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

Uczeń naszej szkoły Krzysztof Szczęsnowicz z kl. III C najszybciej rozwiązał zadanie 6. Była to krzyżówka wielokulturowa, w której rozwiązaniem było słowo TOLERANCJA. Gratulujemy zwycięzcy, który otrzymał nagrodę od organizatora tej inicjatywy, a wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia potwierdzające ich udział w tym profilaktycznym przedsięwzięciu! Opiekunem uczniów była psycholog szkolny p. Maria Szmidt.Opublikowano: czwartek, 19, marzec 2015 09:25
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader