ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna XV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru
Dziś jest 20.03.2019
XV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

W Białymstoku 11 września uczestniczyliśmy jak co roku w uroczystości XV Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. To uroczystość religijno-patriotyczna, która ma przypominać historię wywózek na Wschód i upamiętniać tych, którzy z zesłania nie wrócili.

Główną część uroczystości stanowił przemarsz uczestników spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego, gdzie odprawiona została okolicznościowa Msza Święta.

Przy tym kościele znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka – jedyny w kraju taki pomnik. Po południu marsz zakończył się tam ekumenicznymi modlitwami, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy.

Hasło tegorocznego marszu, to “Koniec wojny, 1945-1989 nowe zniewolenie”. Prezes Związku Sybiraków Tadeusz Chwiedź podkreślił w wystąpieniu na inauguracji uroczystości, że koniec wojny nie oznaczał dla osób deportowanych na Wschód “końca cierpień i przebywania w warunkach zesłania”.Opublikowano: poniedziałek, 21, wrzesień 2015 15:50
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader