ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna ERASMUS+ POLECAMY
Dziś jest 21.11.2018
POLECAMY

1.

ETI - Executive Training Institute, St Julians, Malta, www.etimalta.com,

-       życzliwość, profesjonalizm, szeroka oferta kursów i wysoka jakość, pełna i wyczerpująca informacja dotycząca programu, wymaganych dokumentów, zakwaterowania, możliwości dojazdu z lotniska, ciekawego sposobu organizacji czasu po zajęciach.

 

2.

Szkoła Językowa Horizonte w Regensburgu, w której odbywało się szkolenie dla nauczycieli jest ze wszech miar godna polecenia. Jest wspaniale położona w samym sercu Starego Miasta. Doskonale zorganizowana, zajęcia przemyślane. Nauczyciele przygotowani, fachowi, otwarci, przemili i bardzo pomocni. Z przyjemnością spędzałam tam czas.

 

Szkoła Language Link jest jedną z   cenionych, międzynarodowych centrum szkoleń językowych w Londynie. Szkoła jest akredytowana przez British Council i jest członkiem English UK a oddział szkolenia nauczycieli posiada akceptację Cambridge ESOL. Language Link ściśle współpracuje również z wieloma znanymi Brytyjskimi Uniwersytetami i uczestniczy w programach partnerskich ze szkołami na całym świecie. Przez ostatnie 30 lat szkoły Language Link zyskały renomę i świadczą wysokiej jakości usługi szkoleniowe w ponad 50 krajach na całym świecie. 

Komunikacja ze szkołą przebiegała bardzo sprawnie, otrzymałam wszystkie potrzebne informacje, wskazówki i materiały dotyczące kursu oraz innych kwestii związanych z dojazdem i zakwaterowaniem. 

Szkoła mieści się w samym centrum Londynu, w dzielnicy Bloomsbury słynącej ze sztuki, edukacji i medycyny. Znajduje się tu jeden z bardziej szanowanych przez londyńczyków teatrów - The Bloomsbury Theatre.", liczne instytucje naukowe (np. siedziba University of London) oraz Muzeum Brytyjskie. Ogrody i hotele z epoki wiktoriańskiej przyczyniają się do nonszalanckiego piękna ulic tej dzielnicy.

 8.

Szkoła BELL ma swoją siedzibę w przepięknym XVII – wiecznym Homerton College, który stanowi integralną część Uniwersytetu Cambridge. College dysponuje zarówno zabytkowymi jak i nowoczesnymi obiektami usytuowanymi w pięknym ogrodzie niedaleko centrum miasta.

Szkoła oferuje wiele ciekawych kursów prowadzonych przez wybitnych metodyków, wykładowców, autorów znanych książek, konsultantów i trenerów znanych na całym świecie. Wśród nich pojawiają się takie nazwiska, jak: Silvana Richardson, Lindsay Warwick, Jim Scrivener, Chaz Pugliese, Adrian Underhill.

Oferta edukacyjna proponowana przez Bell jest bardzo bogata. Oprócz podstawowego szkolenia nauczyciele mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych – wykładach i warsztatach, które odbywają się popołudniami. Zakwaterowanie w kampusie uniwersyteckim umożliwia wygodny dostęp do wszystkich edukacyjnych atrakcji, a przede wszystkim gwarantuje pełną imersję językową. Szkoła dba również o to, by zapoznać nauczycieli z kulturą Wielkiej Brytanii. Oprócz teorii oferuje weekendowe wycieczki do miejsc, które warto zobaczyć.

Kurs ukończony przez panią Iwonę Lubińską można polecić wszystkim nauczycielom języka angielskiego, ale też filologom i pasjonatom fonetyki. Pokazuje różne techniki uczenia wymowy głosek, które nie istnieją w ojczystym języku uczniów. Podpowiada, jak efektywnie i ciekawie uczyć fonetyki (wiele propozycji sprawdza się w nauce innych języków). Dzięki szkoleniu nauczyciele dowiedzą się również, jak kreatywnie pracować z młodzieżą nad tworzeniem i wygłaszaniem opowiadań. Pod czujnym okiem trenera będą mieli też okazję podszkolić swoją wymowę i spróbować swoich sił w Festiwalu Sztuki Opowiadania.

Prowadzący szkolenie Adrian Underhill to twórca THE INTERACTIVE PHONEMIC CHART, autor wielu książek (najnowsza: Sound Foundation. Learning and Teaching Pronunciation), materiałów i filmów edukacyjnych poświęconych nauczaniu fonetyki (Pronunciation Skills with Adrian Underhill).

 9.

Scuola Leonardo da Vinci, Rzym, Włochy – szkoła ma doskonałą lokalizację – ścisłe centrum Rzymu, dobry dojazd z każdego punktu miasta. Mieści się z przepięknej renesansowej kamienicy, oferuje zajęcia na wysokim poziomie – zarówno językowe jak i specjalistyczne. Ma bardzo bogatą ofertę zajęć kulturalnych dla uczestników. Szybo otrzymałam wszystkie informacje potrzebne do organizacji wyjazdu i przygotowania dokumentów. Polecam zajęcia z historii sztuki niezależnie od epoki - w ofercie jest każda oprócz renesansu – ze względu na osobę prowadzącej E. Antonini, którą wyróżnia nie tylko ogromna wiedza, plastyczny, barwny język wykładów ale prawdziwa pasja. Chyba właśnie dlatego wszystkie dodatkowe zajęcia prowadzone przez nią miały tak wysoką frekwencję. Kurs odbywa się w języku włoskim lub angielskim.

10.

Language Studies ActiLingua Academy, Wiedeń, Austria – szkoła zajmuje się organizowaniem kursów językowych głównie dla studentów czy uczniów, ale też przyjmuje na kursy ludzi w dojrzałym wieku i nauczycieli. Szkoła ma dobrą lokalizację, 4 przystanki tramwajem od centrum zabytkowego. Dzięki uczestnictwu w kursach można doskonale odświeżyć niektóre zapomniane już zagadnienia gramatyczne. Ciekawą niespodzianką dla mnie był piękny Hoch deutsch, którym posługiwali się prowadzący zajęcia, (obawiałam się dialektu austriackiego). Z dialektem austriackim można było zapoznać się na specjalnych wykładach. Najbardziej podobały mi się zajęcia z metodyki nauczania języka niemieckiego, które zaowocowały dużym zbiorem materiałów pomocnych w przygotowywaniu lekcji. Z punktu widzenia czynnego nauczyciela języka niemieckiego uważam, że powinno być ich znacznie więcej. Mimo to, uważam , że nauka w ActiLingua Academy jest godna polecenia dla każdego, kto pragnie rozwijać swoją wiedzę o języku niemieckim oraz o Austrii.


 11.

Kurs fotograficzny i językowy – Rzym, Włochy

Kurs fotograficzny i językowy organizowała szkoła (instytucja o nazwie "Torre di Babele" w dosłownym tłumaczeniu to „Wieża Babel”. Nazwa doskonale oddaje charakter zajęć i pochodzenie ich uczestników.

Program kursu fotografii koncentrował się na projekcie, którego tematem był Rzym, „Wieczne miasto”. Lekcje zawierały naukę korzystania z różnego rodzaju aparatów cyfrowych, fotografowania w studiu i w plenerze. Doświadczenia laboratoryjne pozwoliły mi zapoznać się ze znaczeniem kompozycji, budową aparatów cyfrowych, doborem sprzętu i parametrów ustawiania zdjęć.

Wraz prowadzącym zajęcia wędrowaliśmy po Rzymie pokonując kilkanaście kilometrów dziennie fotografując obiekty w ruchu, kolory, pejzaż czy perspektywę.

Kurs języka włoskiego

Doskonałym dodatkiem do kursu fotografii okazał się kurs języka włoskiego. Program obejmował kurs oferowany na wszystkich poziomach. Dzięki niemu udoskonaliłem umiejętnośc konwersacji i zastosowanie wcześniej zdobytej wiedzy w praktyce.

Program kulturalny

Podczas kursu uczestnicy mogą skorzystać z bogatego programu kulturalnego oferowanego przez szkołę „Wieża Babel”. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne, płaci się za żywność, napoje, transportu i bilety na spektakle, muzea i stanowiska archeologiczne.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie zostało zapewnione w wygodnych prywatnych apartamentach w niewielkiej odległości od szkoły.

 

12, 13.

14.

15.

16.

ADA, Florencja, Włochy – do Accademia D' Arte trafiłam dzięki szkole językowej Centro Italiano Firenze. Jest to jedna z kilku instytucji szkoleniowych, które pośredniczą w rezerwacji kursów z dziedzin artystycznych z akademią. Już na etapie wstępnej komunikacji otrzymałam wszystkie niezbędne informacje odnośnie interesującego mnie kursu, programu, terminów, możliwości noclegu, komunikacji (dojazd z lotniska itp.). Opiekun kursu służył pomocą przed wyjazdem przy przygotowaniu niezbędnych dokumentów oraz w trakcie pobytu. Wszystkim, którzy chcieliby wziąć udział w kursach malarstwa, rzeźby, mozaiki, fresku polecam szkołę Accademia D' Arte i Centro Italiano jako pośrednika.

Kurs mozaiki odbywa się w języku włoskim, niemieckim lub angielskim. Pozostałe po włosku, hiszpańsku lub angielsku

17.

18, 19.

 

 20.

Szkoła językowa F+U zlokalizowana jest w historycznym centrum miasta uniwersyteckiego, w pobliżu rzeki Neckar. Ze szkoły rozciąga się piękny widok na starówkę, zamek oraz dolinę Neckar.

Akademia Językowa F+U zalicza się do największych szkół językowych na terenie Niemiec. Na kursy językowe w Heidelbergu uczęszcza rokrocznie ponad 10.000 kursantów z ponad 100 krajów. Dzięki jej międzynarodowości szkoła oferuje niepowtarzalne możliwości spotkania i poznania obcych języków oraz kultur. Dzięki 70 salom wyposażonym w sprzęt multimedialny, trzem salom z komputerami, darmowym dostępem do Internetu, bibliotece Akademia Językowa spełnia wszystkie wymagania, aby zapewnić niezapomniane przeżycia podczas pobytu w Heidelbergu.

21.Opublikowano: czwartek, 28, styczeń 2016 20:27
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader