ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Galeria dozaw Konferencja „Od świata edukacji i nauki do świata pracy”
Dziś jest 13.12.2018
Konferencja „Od świata edukacji i nauki do świata pracy”

Dnia 13 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły w Białymstoku odbyła się konferencja „Od świata edukacji i nauki do świata pracy” zrealizowana w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK). Organizatorem Konferencji był Pan Tadeusz Truskolaski - Prezydent Miasta Białegostoku, a jej realizatorem Centrum Kształcenia Ustawicznego/Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku.

Przedsięwzięcie zostało objęte honorowymi patronatami Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Celem Konferencji było ukazanie wpływu edukacji oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego na efektywność funkcjonowania przyszłych pracowników na współczesnym rynku pracy oraz prezentacja dobrych praktyk szkół zawodowych i wyższych w zakresie dostosowania kierunków kształcenia do potrzeb pracodawców na lokalnym, ogólnopolskim i europejskim rynku pracy. W programie konferencji były wystąpienia merytoryczne oraz dyskusje panelowe

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele samorządu miasta i województwa, resortu edukacji i szkolnictwa wyższego, urzędów pracy i organizacji pozarządowych oraz pracodawcy, doradcy zawodowi, studenci, słuchacze szkół policealnych, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ogółem w przedsięwzięciu udział wzięło 320 osób.

Z PG15 w konferencji uczestniczył Dyrektor PG15 Pan Jacek Pronobis, koordynator ds. Doradztwa zawodowego - psycholog Pani Maria Szmidt oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej w osobach uczniów z kl. III E. Byli to:

- Judzicka Natalia

- Kalinowski Maciej

- Koziej Sebastian

- Litwińczuk Adam

- Subieta MichalinaOpublikowano: czwartek, 07, maj 2015 06:24
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader